Darmowa dostawa od 99,99 zł

Co może pomóc na nocną potliwość?

2023-09-14
Co może pomóc na nocną potliwość?

Dlaczego pocimy się w nocy?

Medyczne źródła nocnego pocenia się obejmują stany zdrowotne takie jak gruźlica, HIV czy choroby nowotworowe. Doświadczane przez kobiety uderzenia gorąca w okresie menopauzy oraz pewne leki, w tym antydepresanty czy leki na nadciśnienie, mogą także powodować nadmierne pocenie się. Warto również uwzględnić silne napięcie emocjonalne i stres jako czynniki nasilające potliwość w nocy. Jest to także wynik czynników środowiskowych, takich jak temperatura czy wilgotność panująca w sypialni. Syntetyczne tkaniny, z których wykonane są nasze komplety pościeli czy ubranie, mogą zatrzymywać ciepło i wilgoć, pogłębiając problem. Odpowiednio dobrane, naturalne i przewiewne tkaniny, mogą stanowić proste rozwiązanie dla problemu nocnego pocenia się.

Dlaczego komplet pościeli z naturalnych materiałów jest rozwiązaniem?

Pościel z naturalnych materiałów, takich jak bawełna, len czy włókna bambusowe, przynosi wiele korzyści. Zapewniają one doskonałą przewiewność i skutecznie wchłaniają wilgoć, co gwarantuje komfortowy sen w zdrowym środowisku. Dzięki temu, że są miękkie i antyalergiczne idealnie sprawdzają się przy wrażliwej skórze. Chociaż są droższe od innych propozycji na rynku, ich trwałość sprawia, że stanowią opłacalną inwestycję. Dodatkowo, wybierając produkty z tkanin naturalnych, wspieramy zrównoważoną produkcję i dbamy o środowisko.

Porównanie najpopularniejszych materiałów pościelowych

Bawełna to jedna z najczęściej wybieranych tkanin na pościel, znana z przewiewności i wytrzymałości. Bawełniana pościel jest miękka i komfortowa, a naturalne włókna dobrze wchłaniają wilgoć. Bawełna egipska czy perkalowa to przykłady luksusowej bawełny o wysokiej jakości, które zapewniają jeszcze większy komfort. Bawełna satynowa ma wszystkie cechy naturalnej bawełny, dlatego jest przyjazna dla skóry, przewiewna i odpowiednia dla alergików. Pościel bawełna satynowa sprawdza się podczas letnich nocy, dzięki swojej lekko śliskiej w dotyku strukturze, czym zapewnia miłe uczucie chłodu na skórze. Dodatkowo pościel bawełniana przez cały rok oferuje optymalne właściwości termiczne.

Len jest jednym z najstarszych materiałów używanych do produkcji pościeli. Posiada właściwości termoregulacyjne, dzięki czemu lniana pościel ochłodzi nas latem i zapewni ciepło zimą. Len dobrze wchłania wilgoć i jest bardzo trwały, choć początkowo może wydawać się sztywny. Wybór naturalnej pościeli lnianej gwarantuje komfortowy sen o każdej porze roku i zdecydowanie warta jest inwestycji.

Coraz popularniejsze w ostatnich latach, tkaniny bambusowe są niezwykle miękkie i jedwabiste w dotyku. Mają naturalne właściwości antybakteryjne i są wyjątkowo przewiewne, co czyni bambusową pościel idealnym wyborem dla osób cierpiących na alergie czy mających skłonności do pocenia się. Pościel chłonie wilgoć, a dzięki swoim niezwykłym właściwościom przeciwgrzybicznym pozostaje świeża i czysta. To pościel ekologiczna , która otula ciało delikatnością i dzieli się swoimi cudownymi właściwościami zdrowotnymi.

Jedwab jest luksusowym i delikatnym materiałem, który naturalnie działa hipoalergicznie. Jedwabna pościel idealnie dopasowuje się do temperatury ciała, zapewniając chłodność latem i ciepło zimą. Pościel z jedwabiu oferuje nieporównywalny komfort snu, należy jednak do pościeli z wyższej półki i jej ceny zazwyczaj są dość wysokie.

Co jeszcze możemy zrobić, by poprawić komfort snu?

Dla borykających się z nocnym poceniem osób znajdzie się jeszcze kilka innych, drobnych porad, które łatwo poprawią sytuację i poprawią komfort snu. Jeśli w sypialni panuje podwyższona temperatura, warto zredukować ją do około 18-20°C, a dodatkowa cyrkulacja powietrza poprzez wentylator czy klimatyzację również przyniesie ulgę. Unikanie ciężkich posiłków oraz redukcja spożycia kofeiny i alkoholu przed snem także mogą pomóc w stabilizacji temperatury ciała. Dla komfortu skóry warto wybrać bawełnianą piżamę i korzystać z kąpieli przed pójściem spać. Aby zredukować potliwość, można zastosować na noc antyperspiranty oraz techniki relaksacyjne w celu obniżenia poziomu stresu. Jeśli jednak problem nadal będzie się utrzymywał, warto wybrać skonsultować to z lekarzem.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2023
pixel