Gotowanie z dzieckiem
Wspólne przygotowywanie potraw razem z dziećmi może przynieść wiele radości obu stronom. To także szansa na edukację malucha oraz rozwijanie jego zdolności motorycznych. Jednak wielu rodziców rezygnuje z pomocy dzieci, obawiając się bałaganu i dużej straty czasu. Z pewnością gotowanie wspólnie z maluchami nie jest zajęciem na co dzień, ale w weekend warto spróbować. Dowiedz się, w jaki sposób przygotować się do tego wyzwania.
Odpowiednie zabezpieczenie
Zachęć malucha, przygotowując dla niego atrakcyjne pomoce. Młody cukiernik ucieszy się na przykład z kolorowego zestawu do robienia ciasteczek. Możesz zadbać o mały wałek, foremki i ozdobne akcesoria do dekoracji. Żeby jednak wszystko było bezpieczne i czyste, zaopatrz dziecko w fartuch. Wybierz taki, który będzie prezentował na przykład ulubionego superbohatera dziecka lub przedstawiciela zawodu, o jakim marzy twój potomek. Możliwości jest wiele. Starszak może wybrać fartuch z wizerunkiem policjanta https://www.lozkoholicy.pl/cat-pol-1214554135-Dzieciece.html lub Supermena https://www.lozkoholicy.pl/cat-pol-1214554135-Dzieciece.html. Dziewczynki polubią się z sympatycznym psem https://www.lozkoholicy.pl/cat-pol-1214554135-Dzieciece.html. Z kolei najmłodsze szkraby – z biedronką https://www.lozkoholicy.pl/product-pol-28393-Fartuch-Dzieciecy-Plamoodporny-nr-26.html. Fartuch to nie tylko gadżet przydatny w trakcie wspólnego gotowania, ale również podczas wykonywania prac plastycznych. Co istotne, dziecko obdarowane własnym fartuchem poczuje się bardzo ważne i docenione. Uzupełnieniem kompletu może być kucharska czapka na głowę. Oczywiście mimo wszystko postaraj się, żeby w trakcie pieczenia ciastek dziecko nie miało jednak na sobie przesadnie eleganckiego stroju. W końcu zawsze trochę mąki może się przez fartuch przekraść.
Ucz i zachęcaj
To raczej pewne, że pierwsze kroki dziecka na drodze do gastronomicznej kariery nie będą bardzo udane. W tych zajęciach chodzi jednak bardziej o frajdę, niż efekt końcowy. Niektóre dzieci mają większy dryg do samodzielnego przygotowywania potraw i niemal od razu zaczynają tworzyć własne kompozycje. Nie wymagaj sztywnego trzymania się przepisu – w końcu wspólne gotowanie również rozwija wyobraźnię. To także doskonały pomysł na zachęcenie niejadka do próbowania nowych produktów. Jeżeli stworzysz odpowiednią atmosferę i zamienisz wasze czynności w zabawę, oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, okazać się może, że nie wszystkie warzywa są tak bardzo niesmaczne.
Pierwszą wspólną potrawą przygotowywaną z dzieckiem powinno być coś, co ono bardzo lubi. Warto dlatego zacząć od słodkich wypieków. To wdzięczny temat, który dodatkowo można później ozdobić. Ciasteczkami poczęstujcie całą rodzinę, niech ona również ma okazję docenić wysiłki malucha. Nie szczędź pochwał, tylko wówczas dziecko podejmie kolejne próby. Wspólne gotowanie z dzieckiem tworzy niesamowite więzi i będzie okazją do wspomnień nawet po latach.
Zobacz także:
Elegancki komplet pościeli – TOP 3 modele
Elegancka pościel satynowa – świetny stosunek jakości do ceny
Elegancka i tania pościel – TOP 4
Ekskluzywna pościel – polecane modele
Dywaniki narzuty i poduszki – proste triki na zmianę aranżacji